ДВОРИЩЕНСЬКА ЗОШ І-ІІ ступенів
 Каталог файлів
Головна » Файли » Виховна робота

Булінг
[ Викачати з сервера (25.7 Kb) ] 11.10.2021, 19:03

Дворищенська гімназія

НАКАЗ

  24.09.2021 р.                                   с. Дворище                             №97      

     Про організацію роботи з питань

 протидії насильству та булінгу

 

 

Відповідно Конституції України, Конвенції ООН про права дитини, законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства»,  листа Міністерства освіти і науки України від 23.09.2021р. «Щодо проведення в закладах освіти Всеукраїнського тижня з протидії булінгу» , листа відділу освіти Хорошівської ОТГ №01/201 від 24.09.21р. з метою забезпечення конституційних  прав    учнів, запобігання проявів  жорстокого ставлення до дітей, приниження їх честі і гідності під  час освітнього процесу

НАКАЗУЮ:

  1. Затвердити  Методичні рекомендації щодо формування безпечного освітнього простору, запобігання булінгу  у Дворищенській гімназії .
  2. Затвердити  План заходів щодо запобігання та протидії булінгу  на 2021/2022 навчальний рік та план проведення Всеукраїнського тижня з протидії булінгу з 27.09.21р. по 01.10.21р.

 3. Ввести в дію Журнал звернень про випадки  булінгу

  1. Заступнику директора з навчально-виховної роботи Двораченко Г.М., педагогу-організатору Кравчук В.М., соціальному педагогу, практичному психологу, педагогам закладу організувати просвітницьку роботу з учасниками освітнього процесу щодо запобігання жорстокому поводженню над дітьми.

Протягом  року

  1. Педагогічним працівникам:

5.1 Забезпечити виконання Плану заходів щодо запобігання та протидії булінгу  на  2021/2022 навчальний рік.

    1.  Не допускати випадків фізичного та психологічного насильства, образ, недбалого й жорстокого поводження з дітьми.

Протягом  року

    1.  Формувати в учасників освітнього процесу толерантне ставлення один до одного

Протягом  року

    1. Уникати проявів жорстокого ставлення до учнів, приниження їхньої честі, гідності та інших форм насильства (фізичного або  психічного).

Протягом  року

    1.  Терміново інформувати адміністрацію закладу про будь-які випадки неправомірного поводження працівників по відношенню до учнів.

6. Відповідальною особою з питань протидії булінгу, із покладанням на неї обов’язків щодо проведення з учасниками освітнього процесу виховної роботи із запобігання домашньому насильству та булінгу, визначити заступника директора з НВР Двораченко Г.М.

7. Внести зміни до посадових інструкцій працівників закладу з урахуванням змін, зазначених у останній редакції  Закону України «Про освіту».

8.   Соціально – психологічній службі закладу:

8.1. Вивчити стан мікроклімату в класних колективах (5-9 класи), визначити індекс згуртованості та наявність соціально відторгнених школярів. З учнями початкових класів провести цикл психологічних практикумів з формування позитивних взаємин та формування уміння відстоювати свою честь і гідність за допомогою соціально прийнятної поведінки.

8.2. Організувати роботу з постраждалими від булінгу дітьми.

8.3. Проаналізувати стан справ та посилити індивідуальну корекційну роботу з дітьми, які вже скоювали правопорушення, та дітьми, які мають ознаки агресивної поведінки.

8.4. Провести інформаційно-просвітницьку роботу з батьками та законними  представниками дітей, схильних до протиправної поведінки

8.5.   Створити консультативний пункт «Скринька довіри».

9. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

 

 

Директор гімназії                                      Сніжана ПЕТРЕНКО


 

 

 

 

Орієнтовний порядок

подання та розгляду заяв про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти

 

1). Заява подається у письмовому вигляді на ім’я керівника освітнього закладу відповідно до Закону України «Про звернення громадян». Право подати заяву мають здобувачі освіти, їх батьки, педагоги, інші учасники освітнього процесу. Заява заповнюється державною мовою, розбірливим почерком. Виправлення не допускаються. У заяві необхідно вказати: прізвище, ім’я, по батькові заявника, адресу фактичного проживання, контактний телефон; статус (постраждалий чи свідок булінгу); навести розгорнутий виклад фактів; інформацію  щодо джерела отримання інформації; тривалість; дата подання заяви та особистий підпис.

2). Відповідно до заяви керівник закладу освіти видає рішення про проведення розслідування із визначенням уповноважених осіб. Уповноважена особа за реалізацію норм законодавства у сфері запобігання та протидії булінгу (цькуванню) в закладі освіти призначається керівником з числа своїх заступників.

3). Наказом по закладу освіти створюється Комісія з розгляду випадків булінгу (цькування) за участі педагогічних працівників, психолога та соціального педагога школи, батьків потерпілого та булера, керівника закладу, інших зацікавлених осіб.

4). Керівник закладу скликає засідання комісії з розгляду випадків булінгу для прийняття рішення, термінів розслідування та окреслення подальших дій.

5) Комісія проводить розслідування, з’ясовує всі обставини та за результатами розслідування приймає відповідне рішення та рекомендації. За підсумками роботи комісії складається протокол.

5.1. Якщо випадок цькування був одноразовим, питання з налагодження мікроклімату в дитячому середовищі та розв’язання конфлікту вирішується у межах закладу освіти учасниками освітнього процесу. Результат  розслідування та рішення комісії доводиться керівником закладу до відома постраждалого. У випадку, якщо постраждалий не згодний з рішенням комісії, керівник закладу повідомляє про право звернутися із заявою до органів Національної поліції  України.

5.2. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то керівник закладу освіти повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.

5.3. Уповноважена особа або особа, яка її замінює у разі відсутності відповідно до наказу про склад комісії, згідно з протоколом засідання комісії відповідає за виконання та моніторинг запланованих заходів відновлення та нормалізації психологічного клімату в закладі освіти та визначених рекомендацій для учасників булінгу (цькування).

6). Рішення Комісії з розгляду випадків булінгу реєструється в окремому журналі (паперовий вигляд) з оригіналами підписів усіх її членів.

7). Не залежно від рішення комісії, керівник закладу забезпечує виконання заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг (цькування), стали його свідками або постраждали від нього.

 

 

Стаття 173-4. Булінг (цькування) учасника освітнього процесу(Кодекс України про адміністративні правопорушення)

 

Булінг (цькування), тобто діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого: – тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, вчинене групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення: – тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.

Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, вчинене малолітніми або неповнолітніми особами віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років: – тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

Діяння, передбачене частиною другою цієї статті, вчинене малолітньою або неповнолітньою особою віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років: – тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.

Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)"https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2657-19

 

Процедура подання  (з дотриманням конфіденційності) заяви про випадки булінгу (цькування)

 

1. Усі здобувачі освіти, педагогічні працівники закладу, батьки та інші учасники освітнього процесу повинні обов’язково повідомити директора навчального закладу про випадки булінгу (цькування), учасниками або свідками якого вони стали, або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.

2. На ім’я директора закладу пишеться заява (конфіденційність гарантується) про випадок боулінгу (цькування).

3. Директор закладу видає наказ про проведення розслідування та створення комісії з розгляду випадку булінгу (цькування), скликає її засідання.

4. До складу такої комісії входять педагогічні працівники (у тому числі психолог, соціальний педагог), батьки постраждалого та булерів, керівник навчального закладу та інші зацікавлені особи.

5. Рішення комісії реєструються в окремому журналі, зберігаються в паперовому вигляді з оригіналами підписів усіх членів комісії.

 

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) та відповідальність осіб, причетних до боулінгу

 

  1. Директор закладу має розглянути звернення у встановленому порядку.
  2. Директор закладу створює комісію з розгляду випадків булінгу, яка з’ясовує обставини булінгу.
  3. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то директор ліцею повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.
  4. Особи, які за результатами розслідування є причетними до булінгу, несуть відповідальність відповідно до частини другої статті 13 (вчинення правопорушень за статтею 1734) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

 

 

 

 

                                             Затверджую

 

                                      Директор Дворищенської гімназії

                                               __________ Петренко С. І.

 

 

 

                  

Категорія: Виховна робота | Додав: Fredin
Переглядів: 151 | Завантажень: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Субота, 23.11.2024, 02:44
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Форма входу
Хмаринка тегів
РОЗДІЛИ
Портфель вчителя [6]
Нормативно-правові акти [19]
Виховна робота [83]
Календар
Міні-чат
200
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Пошук

Copyright MyCorp © 2024